Ako vybrať správnu veľkosť snb. topánok ?

Veľkosť snowboardových topánok sa udáva vo veľkosti MONDO POINT, v uvedenom článku sa dozviete, čo to vlastne je a ako si presne zmeriate svoju dĺžku chodidiel pre ten správny výber.

Postavte sa chrbtom k stene a pätu prisuňte k stene a presne odmerajte dĺžku chodidla v cm (od päty k prstom). Rozmer zaokrúhlite s presnosťou 0.5cm. (napríklad 26.3 = 26.5, 28.7 = 29 alebo 26.8 =27.0) Nezabúdajte, že ak používate prevažne hrubšie ponožky 1-1,5 číslo si pokojne prirátajte.

Pomôže Vám samozrejme dole uvedená tabuľka svetových značení veľkostí topánok.

 

SYSTÉMY UŤAHOVANIA SNOWBOARDOVÝCH TOPÁNOK 

Klasické šnúrovanie
Jedná sa o jednoduchý systém šnúrok (rovnako ako je tomu na klasických topánkach). Tento systém uťahovania snowboardových topánok je osvedčený. Klasický systém uťahovania má jednu nevýhodu, a to zdĺhavú a nie príliš pohodlnú obsluhu.

Systém BOA
Topánky majú namiesto šnúrok koliesko, na ktoré sa jednoducho navíja oceľové lanko, ktoré topánku poriadne utiahne. Tento systém uťahovania je veľmi jednoduchý, rýchly a pohodlný na obsluhu. Je spoľahlivý a osvedčený.

Systém QUICK FIT
Sťahovací mechanizmus, ktorý je veľmi dobre známy z uťahovania vnútornej topánky. Tento uťahovací systém je rýchly a jednoduchý, vďaka nemu je možné utiahnuť topánku rýchlo a bez námahy.