lyže NORDICA SPITFIRE Ti Evo, TITANIUM, EVO energy, Woodcore + Nordica PRO 12

Delivery
Použitý tovar Skladom
Zľava 68%
677 €

220 €

Dotaz k produktu ?
Pridať k obľúbeným
Dostupnosť:
Skladom
Kód:
LY_1215
Výrobca:
NORDICA
Viazanie:
Nordica PRO 12
Pre koho:
Unisex / Pánske
Typ lyží:
Slalomky / Obráčky / All mountain / All round
Typ lyžiara:
Rekreačný / Pokročilý / Expert
Dĺžka lyží:
162;
Parametre:
119-71-99 (162cm);
Rádius:
14,5 (162cm);
Stred:
71 (162cm);

Hrubé hrany a sklznica v bezchybnom stave.

Nordica Dobermann Spitfire Tí Evo sú lyže určené pre tých, ktorí preferujú upravené zjazdovky. Vďaka Moderate Race profile rockeru je iniciácia oblúka veľmi jednoduchá a rýchla. Slalomový tvar špičky a obrákový tvar stredu lyže umožňuje širokú variáciu oblúkov od krátkych uzatvorených až po dlhšie široké oblúky.

Energy Ti zaručuje vysoký výkon vďaka celodrevenému jadru a vrstve titanalu po celej dĺžke lyže.

TECHNOLÓGIE:

EVO PLATE : Nová doska vyvinutá Nordicou v spolupráci s Markerom. Stále sa zväčšujúca šírka lyží pod viazaním si vynútila aj širšiu dosku, ktorá bude lepšie prenášať silu vydanú lyžiarom do hrán lyží. EVO doska je o 25% širšia ako pôvodná Xbi a tak umožňuje lepšiu ovládateľnosť a stabilitu moderných širších lyží. Speedpoint pre rýchlejšie a jednoduchšie nastavenie viazania zostáva.

CAMROCK : Typológia profilov lyží podľa ich kontaktných bodov v závislosti od typu prehnutia

Základné typy prehnutia lyže:

1.CAMBER: Klasické prehnutie lyže ∩ - Camber robí onú medzeru medzi lyžami, keď sa spojí sklznicami k sebe. Kontaktné body s povrchom sú pri špičke a päte lyže. Hlavnou prednosťou je stabilita v rýchlosti a precíznosť na tvrdých povrchoch.

2.ROCKER: nová technológia použitá u lyží relatívne nedávno. Presný opak Camber - tzv. Banán. Tvar prehnutia do U. Kontaktný bod s povrchom sa blíži k stredu lyže. Tento tvar prehnutia sa využíva skôr u freeridových modelov, u ktorých sa predpokladá jazda v hlbšom snehu - Rocker zlepšuje nadnášanie (plávanie) na snehu a uľahčuje zatáčanie na mäkkých povrchoch (v prašane).

Camrock je kombinácia oboch predchádzajúcich - podľa typu lyže sa líšia aj pomer Camber a Rocker.

EVO ENERGY TI : Odľahčená konštrukcia bočnice s využitím dvoch drevených hranolov a listu titinalu zaisťuje stabilitu a torznú odolnosť v rôznych podmienkach.

Podobné produkty

Zákazníci si taktiež kúpili