dámske lyže BLIZZARD ALIGHT 7.2 Ti 2020, duratec, sidewall, suspension + Marker TPX 12 ( TOP stav )
Použitý tovar vypredané
Zľava 60%
649 €

260 €

Dotaz k produktu ?
Pridať k obľúbeným
Dostupnosť:
Nie je skladom
Kód:
LY220242
Výrobca:
BLIZZARD
Viazanie:
Marker TPX 12
Pre koho:
Dámske
Typ lyží:
Slalomky / All mountain / All round
Typ lyžiara:
Začiatočník / Rekreačný / Pokročilý

Hrany a sklznica v bezchybnom stave.

Dámske zjazdové lyže Blizzard Alight 7.2 Ti, nový rad lyží Alight bol vyvinutý podľa radu Quattro a je určený výhradne pre ženy. Tvarom, použitým materiálom a konštrukciou sa Alight veľmi nelíši od dámskej rady Quattro. V špičke lyže ma však väčšiu plochu podobne ako pri freeridových lyžiach, čo prispieva k lepšej ovládateľnosti a stabilite v oblúku aj na neupravenom teréne. Sidewall bočná hrana zaisťuje lyži vyššiu torznú pevnosť, lepšie tlmenie vibrácií a presný prenos síl na hrany. Lyže sú ideálne pre pokročilejšie lyžiarky, ktoré nechcú vyhranenú lyžu ako je slalomka ale hľadajú niečo s rovnako dobrou stabilitou aj pri vyšších rýchlostiach s elegantným dizajn aj v náročnejších podmienkach.

Technológie:

Quattro koncept je kombináciou 4 konštrukčných prvkov: systém, tvar, rocker a konštrukcia špeciálne navrhnutý tak, aby optimalizoval kľúčové vlastnosti ako stabilita, presnosť, obratnosť a kontrola.

DuraTec: Výrobca navrhol lyže tak aby maximalizoval ich pevnosť a odolnosť. Preto sú lyže s Dura-tec tchnologiou vybavené hliníkovými ochrannými špičkami, ktoré chránia celú špičku lyže a predlžujú životnosť. Zároveň majú vysoko odolný štruktúrovaný povrch proti poškriabaniu a silnejšiu vrchnú fóliu s povrchovou úpravou. Je o 20 % silnejšia ako je štandard na trhu a garantuje odolnosť proti poškriabaniu.

IQ systém: je prvý a jediný systém viazania, ktorý tvorí homogénny celok medzi lyžou a viazaním. Viazanie je montované na lyži vždy iba jedným stredovým šróbom čo zaisťuje plynulý priehyb lyže, priamy a precízny prenos síl na hranu. Výsledkom pre lyžiara je rýchle a jednoduché nastavenie viazania, menej námahy pri lyžovaní a nižšia hmotnosť konštrukcie.

Konštrukcia "75% Sidewall" je používaná prevažne v závodnom lyžovaní a športových modeloch pre ambiciózneho lyžiara.Sidewall zabudovaný do konštrukcie lyže poskytuje vyšší prenos síl na hrany lyží = držanie hrán na zľadovatenom teréne, stáli tlak na hranu pozdĺž celej dĺžky lyže, väčšiu stabilitu celej konštrukcie, dokonalú kontrolu a maximálnu carvingovú výkonnosť.