skialpinistické lyžiarky SCARPA GEA GREEN, SKI/WALK, TLT, micro system, canting ( ako NOVÉ )
Použitý tovar vypredané
Zľava 72%
565 €

160 €

Pridať k obľúbeným
Dostupnosť:
Nie je skladom
Kód:
LK210157
Výrobca:
SCARPA
Pre koho:
Dámske
Typ lyžiara:
Začiatočník / Rekreačný / Pokročilý / Expert
Typ lyžiarok:
Skialp / Freeride / freestyle

Model Scarpa Gea je upravený pre ešte väčšie pohodlie používania a je vhodný pre skialpinistku všetkých výkonnostných úrovní. Celá koncepcia skeletu a komína zaisťuje optimálnu tuhosť a pritom minimálna hmotnosť vďaka novému ski / walk mechanizmu SPEED LOCK XT je aj prepínanie medzi módmi chôdza / zjazd oveľa jednoduchšie a efektívnejšie. Ďalšou výhodou je možnosť nastaviť uhol nákľaku individuálne podľa požiadaviek lyžiarov. Pohyblivosť komína je skvelých 60 °, čo umožní na rovinatých partiách slušne pretiahnuť krok a využívať do maxima sklzu a šetriť energiu. Skelet vrátane jazyka je vyrobený z materiálu Pebax® Rnew , ktorý sa vyrába z obnoviteľného prírodného materiálu - castor oil (ricínový olej). Pebax® Rnew nestráca svoju flexibilitu pri nízkych teplotách a chová sa stále rovnako vďaka tomu užívateľ neprichádza o drahocennú energiu pri chôdzi a alebo zjazdu. Podrážka Scarpa® / Vibram® vyrobená zo zmesi TOP85 ponúka vynikajúcu trvanlivosť a priľnavosť. Vyhovuje norme DIN ISO 9523 a všetkým TLT viazaním na trhu. Papuča CROSS FIT PRO FLEX TOURING je tepelne tvarovateľná a má výborné izolačné vlastnosti a rýchlo vysychá ,. Súčasťou sú šnúrky pre lepšiu fixáciu nohy. Tri odľahčené pracky 2x s mikro nastavením a plastový pásik na priehlavku, ktorý udrží nohu v správnej pozícii pri výstupe i zjazde.

PEBAX® RNEW je šetrný k životnému prostrediu, dynamický a odolný materiál, ideálny pre použitie s minimálnou hrúbkou stien škrupiny a variabilnými geometriami. Poskytuje vysokú spoľahlivosť pre použitie v rôznych podmienkach a terénu.

SPEED LOCK XT- mechanizmus prepínanie medzi režimami ski / walk sa ľahko odomkne a zaistí. Systém je zdokonalením technológie Friction Free. Medzi spodnou časťou skeletu a komínom nie je žiadna spojovacia "tyč", čo umožňuje pohyb "bez trenia" počas režimu walk.

AXIAL ALPINE EVO - možnosť ľahkého vyklopenie jazyku do strany umožní sa že topánky výrazne lepšie obúvajú aj vyzúvajú

WAVE CLOSURE SYSTEM - "Vlna" je nový uzatvárací systém vyrobený výhradne pre firmu SCARPA®. "Vlna" poskytuje rovnakú pevnosť ako dve klasické pracky, výrazne tak znižuje hmotnosť skeletu. Jedna pracka pracuje v spojení s pevným lankom a zaisťuje jednotné a bezpečné stiahnutie, čo má za následok bezkonkurenčnú prispôsobenia a výkon.

HRS STRAP - opasok v oblasti priehlavku zakončený sponou s račňou umocňuje tuhosť v jazyku a zároveň vďaka dobrej fixácii nohy v päte zvyšuje výkon pri stúpaní.

THOR Buckles - nové spony vyrobené z horčíkovej zliatiny, ktorá je pevná a pritom ľahká. Upravený tvar ponúka ľahkú manipuláciu aj v rukaviciach.

THOR RACK - "rebríček" lýtkovej spony je navrhnutý tak, aby efektívne "zabalil" oblasť lýtka počas chôdze aj zjazdu.

POWER STRAP Finger - nový tvar velkro pásku zakončený širokým okom pre ľahkú manipuláciu a dokonalé stiahnutie hornej časti komína.

ASYMMETRIC SPOILER XT - vyberateľný spojler, ktorý vďaka svojej nastaviteľnej výške ponúka prispôsobiteľnou podporu zadnej strany komína.