lyze ELAN AMPHIBIO 14 Ti fusion 2016, 4D technology, dual-shaped Ti, handmane, frame woodcore + ELAN ELX 12

vypredané
Zľava  82%
600,0 €

109,0 €

Dotaz k produktu   ?
Dostupnosť:
Nieje skladom
Kód:
LY_0345
Výrobca:
ELAN
Pre koho:
Unisex / Pánske
Typ lyží:
All mountain / All round / Obráčky / Slalomky
Typ lyžiara:
Expert / Pokročilý / Rekreačný / Začiatočník
Model Elan Amphibio 14 Ti Fusion je veľmi univerzálnym riešením. Vhodné pre pokročilého všestranného lyžiara, ktorý kombinuje krátke i dlhé oblúky. Pri konštrukcii je použitá najmodernejšia technológia firmy Elan - Amphibio 4D. Ďalej je tento model vybavený revolučným profilom Amphibio, ktorý na jednej lyži kombinuje profily Camber a Rocker. Camber zlepšuje priľnavosť hrán, zatiaľ čo Rocker umožňuje rýchlejšie a priamejšie oblúky.

Predná a zadná časť lyže má odlišnú konštrukciu a každá z nich má inú funkciu: konvexná predná časť uľahčuje nástup do oblúkov a konkávna zadná časť zaručuje rýchly výjazd z oblúku. Vďaka tejto technológii Dual Shaped Titanium dvojito tvarovaný titán majú lyže lepšiu torznú stabilitu a výrazne nižšiu hmotnosť. Tieto lyže majú taktiež nový systém viazania s nadzdvihnutou prednou prstovou časťou, čo uľahčuje nasadenie oblúkov, zlepšuje jazdné vlastnosti a prenos síl.

Naviac tento model disponuje všetkými novými high tech vymoženosťami: má bočnice RST, drevené jadro Response Frame, Dual Shaped Ti. Ich atraktívne grafické prevedenie a tvar poskytujú jedinečnú eleganciu a estetický lyžiarsky zážitok. Lyže spolu s originálnym viazaním ELX 12.

Technológia Amphibio je unikátna, prevratná inovácia, ktorá spája profili rocker a camber. Tajomstvo spočíva v odlišnej pravej a ľavej lyži, kedy vnútorná hrana má profil camber, a zaručuje tak vynikajúca priľnavosť hrán a stabilitu, zatiaľčo vonkajšia hrana má profil rocker a uľahčuje nástup do oblúkov. RST Vertikálne bočné hrany zaručujú maximálnu priľnavosť hrán pozdĺž celej dĺžky lyže a priamy prenos síl na hrany pri vysokých rýchlostiach.

Veľmi všestranné zjazdové lyže Elan pre športových lyžiarov. Vysoká torzná tuhosť a pružnosť lyže, Vám poskytne dostatočnú podporu i vo vyšších rýchlostiach. Vďaka technológii Amphibio, prehnutému profilu profil camber v spodnej časti, je lyža po celej dĺžke v kontakte so snehom a tak zaručuje vynikajúcu priľnavosť a vysokú stabilitu pri vysokých rýchlostiach.

Profil rocker u hornej lyže je čiastočne zdvihnutý zo snehu a tým skracuje efektívnu kontaktnú dĺžku - nasadenie do oblúka je tak ľahšie a bezpečnejšie. U lyží s technológiou Amphibio je preto jasne odlíšená ľavá a pravá lyža. · drevené jadro a Dual Titanium · bočné hrany RST AMPHIBIO - žiadny kompromis, všetky oblúky sú správne. Najoceňovanejšie lyže na trhu, prepracované do všetkých detailov.

Nekompromisná inovácia, ktorá zároveň využíva prednosti profilu Camber i Rocker. Odlišná pravá a ľavá lyža majú vnútornú hranu s klasickým priehybom camber, čo zaručuje dobrú priľnavosť hrán a stabilitu, zatiaľ čo vonkajšia hrana s profilom rocker uľahčuje zatáčanie. Systém Fusion je integrovaný systém viazania - urýchľuje nasadenie do oblúku, umožňuje plynulý pohyb lyží a zlepšuje ich reakcie.

Model navrhnutý štúdiom PORSCHE DESIGN STUDIO. Model AMPHIBIO 14 Ti Fusion je univerzálnym riešením. Je to lyža pokročilého všestranného lyžiara, ktorý kombinuje krátke i dlhé oblúky. pri konštrukcii je použitá najmodernejšia technológia AMPHIBIO 4D. Technológie: bočné hrany RST, drevené jadro Response frame, Dual Shaped titan Elan Amphibio Waveflex sú lyže s vynikajúcimi reakciami, navrhnuté tak, aby maximálne uspokojili všetky Vaše nároky. Prevratná technológia Amphibio znamená, že lyže sú vyrobené zvlášť pre pravú a ľavú nohu. Budú Vám sedieť tak dokonale, ako Vaše najpohodlnejšie topánky. Výstuž Dual Titanium zaručuje vyššiu kontrolu nad hranami, zatiaľ čo laminované drevené jadro a bočné hrany RST sú zárukou extra kontroly a stability pri akejkoľvek rýchlosti a povrchu.

FUSION Systém viazania FUSION výrazne vylepšený v porovnaní predchádzajúcim modelom. Lepší výkon, jednoduchšie nastavenie a nižšia hmotnosť AMPHIBIO Unikátna technológia a revolučná inovácia kombinujúca výhody camber a rocker profilov. Umožňuje jednoduchšie vykrojenie oblúkov a výborne drží na každom povrchu.

WAVEFLEX Technológia WAVEFLEX zaručí, že lyže sú pružné s torznou pevnosťou. Hlavné výhody sú: torzná stabilita mäkšia pružnosť nízka hmotnosť cz: Sjezdové lyže Amphibio 14 Fusion – model 2016 je stěžejní technologií firmy Elan využívající rozdílnou konstrukci levé a pravé lyže. Vychází z analýzy rozložení sil při lyžování. Reakcí na její výsledky bylo spojení technologie WaveFlex™, která respektuje rozdílné rozložení sil, s profilem Amphibio, který kombinuje vnitřní hranu s profilem camber zaručujícím skvělou přilnavost hran a stabilitu, s vnější hranou s profilem rocker usnadňujícím zatáčení. Odlišná levá a pravá lyže umožňují univerzální výkon na sjezdovce i na různých jiných terénech a přinášejí.

Model Amphibio 14 Ti Fusion je naším univerzálnym riešením.A je naozaj veľa rýchly. Je to lyža pre pokročilého všestranného lyžiara, ktorý kombinuje krátke i dlhé oblúky. Pri konštrukcii je použitá naša najmodernejšia technológia Amphibio 4D. Ďalej je tento model vybavený naším revolučným profilom Amphibio®, ktorý na jednej lyži kombinuje profily camber a rocker.Dvojito tvarovaný Ti2 zaručuje lepšiu kontrolu nad hranami, zatiaľ čo drevené jadro Response Frame v kombinácii s bočnými hranami RST umožňuje lepší prenos síl, ľahšie ovládanie lyží a torznú stabilitu pri každej rýchlosti na upravených zjazdovkách aj na ostatných svahoch.